Rozhovor pro zvukový časopis Jeden svět

    Časopis jeden svět a jeho vydávání podporuje NF Mathilda. Tento časopis je dvouměsíčník, jehož nová i archivní čísla si lze bezplatně stáhnout z webových stránek nadačního fondu. Cílem tohoto periodika je přiblížit problematiku nevidomých a slabozrakých lidí z co možná nejširšího úhlu všem zájemcům o ni a přispívat tak nejen k vědomí, že i s těžkou zrakovou vadou nebo úplnou ztrátou zraku se dá plnohodnotně žít, ale i k pochopení skutečnosti, že jsme všichni součástí jednoho světa, jen k jeho vnímání máme odlišné možnosti.

Linda se sluchátky poslouchá rádio

    
    Zatímco ostatní periodika zabývající se v České republice problematikou nevidomých a slabozrakých míří pouze do jejich řad, časopis Jeden svět se svým určením celé široké veřejnosti stává projektem ojedinělým.


    V době, kdy mě oslovil redaktor časopisu Jiří Mayer, tak již časopis pravidelně vycházel, tak jsem byla velmi nadšená, že budu moci být také jeho součástí. Věděla jsem, že pan Mayer jde pod kůži a jeho rozhovory jsou vydatné a velmi pečlivě připravené. 


    Sešli jsme se v plzeňském Tyfloservisu jedno dopoledne, kde jsme si několik hodin povídali. Pan Mayer si pečlivě připravil otázky, jejichž zdroj hledal na internetu. Tenkrát jsem byla velmi překvapena, co vše o mě na internetu našel – od mého studia na VŠ, přes angažování se přes vodicí psy, také ocenění v literární soutěži (více zde), prodělanou autonehodu (více zde), ale i to, že jsem vdaná. 


    Rozhovor má rozsah hodiny a půl, tak k jeho poslechu doporučuji velký šálek kávy či čaje, nebo pochmurné počasí. Nahrávka je sice z roku 2016, ale vše, co v ní zazní, je povětšinou platné. V té době jsem neměla zaměstnání, to dnes již neplatí. Také jsem měla ještě pejska a neměla dceru. Ale moje názory a osobní nadhled je stále stejný. 

K poslechu rozhovoru můžete přejít zde, jedná se o číslo 01/2016: http://www.mathilda.cz/nazev_casopisu/jeden-svet/

   


Komentáře