Přehlídky bez bariér

    Dvakrát ve svém životě jsem se stala na pár hodin opravdovou modelkou, a to včetně profesionálního líčení, úpravy vlasů a vybraných modelů. Obě přehlídky organizoval Nadační fond Mathilda.

    
    První akce se konala pod názvem Módní přehlídky boří bariéry – akce tohoto typu nebyla první, před zrakově postiženými se jako modelové a modelky předvedli např. lidé s motorickým handicapem.

    V říjnu roku 2013 se tato akce konala v nákupním centru Europark v Praze. Stejně jako v minulých letech měla tato přehlídka charitativní poslání. V rámci přehlídky se představil Nadační fond Mathilda, který pomáhá lidem s těžkým zrakovým postižením.

Linda na módní přehlídce

    Někteří z nich se zúčastnili přehlídek jako modelové a modelky v doprovodu svých vodících psů, jiní s bílou holí. Čtyři přehlídkové bloky z nových kolekcí obchodů Europarku pro podzim a zimu 2013 uvedli moderátoři Iva Vavřínová a Tomáš Fíla. Tváří přehlídek byla Česká Miss 2013 Gabriela Kratochvílová (dnes Lašková). Před samotným vypuknutím akce bylo třeba nacvičit chůzi po přehlídkovém mole, a seznámit se s tím, jak molo vypadá, jaký má tvar, či kde jsou schody, jakým směrem, aby naše chůze po mole byla co nejbezpečnější.

    V rámci akce probíhaly i workshopy, kde jste mohli blíže poznat vodící psy a úskalí, s nimiž se v každodenním životě setkávají nevidomí. V prostorách nákupního centra byla také k vidění výstava fotografií Antonína Malého, a to portréty osobností z kalendáře nadačního fondu Mathilda pro rok 2014, mezi nimiž byli například Marek Vašut, Eliška Balzerová či Ondřej Vetchý. Kalendář byl k zakoupení v pasáži Europarku a výtěžek putoval na podporu Nadačního fondu Mathilda. Kalendář byl pokřtěn 19. října v průběhu večerní VIP přehlídky. 

Linda při přehlídce

    V rámci večerní VIP přehlídky jsme na módním mole převedly modely vysoké večerní módy od návrhářky Jiřiny Tauchmanové. Mezi hosty nechyběla hraběnka Mathilda Nostitzová či herečka Eva Holubová.

 

    Druhá módní přehlídka, v květnu roku 2016, se nesla v trochu jiném duchu, již se nekonala v nákupním centru, ale v prostorách krásné Pellého vily v Praze – pod názvem Světlo ve tmě.


    Tentokrát jsme předváděli modely z kolekce návrhářky Ivany Follové. Před samotnou přehlídkou jsme absolvovali tzv. fitting neboli výběr oděvů. Nalíčili a načesali nás profesionálové v oboru. Bylo třeba se také seznámit s prostředím a naučit se chůzi s bílou holí kolem vodicí lišty, která byla nainstalovaná v centru sálu, kde se přehlídka konala.

Linda na přehlídce (v zahradě Pellého vily)


Večerem provázela Jolana Voldánová, která vystoupila i jako modelka. Dalšími hvězdami byly např. Dagmar Pecková, která zazpívala za klavírního doprovodu Tomáše Pavlána.

Linda na přehlídce v Pellého vile


    Závěrečné defilé jsme si užili v doprovodu slavných, kdy nás nevidomé, doprovázely slavní vidící. Já tvořila dvojici s herečkou Annou Šiškovou, dále zde byly např. Tereza Nvotová či Lejla Abbasová. Na přehlídce samozřejmě nechyběla patronka Nadačního fondu Mathilda Nostitzová.


Na téma módy, líčení a vše kolem krásy se mnou mluvila Lucie křížková v podcastu POTMĚ:

http://www.blindicka.com/p/nataceni-podcastu-potme-naostro.html


Komentáře