Natáčení podcastu POTMĚ

    Nadační fond Českého rozhlasu Světluška v důsledku pandemie koronaviru byl nucen také přesunout své aktivity do online prostředí. Zhruba v době první vlny, na jaře 2020, začal natáčet tzv. podcasty POTMĚ. Hostem je vždy člověk se zrakovým hendikepem a dělá s ním rozhovor nějaká osobnost z veřejného prostoru. Ať jsou to herci, sportovci či komici. Dá se říci, že natáčení těchto podcastů má již svou tradici, jelikož už jich vyšla celá řádka.


Linda s Lubem Smatanou při rozhovoru


 

    Říkala jsem si, že se takový nápad povedl – jednak člověk pozná ostatní lidi se zrakovým hendikepem, zjistí, jak žijí, jak pracují a jaký je jejich život s hendikepem. To může být pro stejně hendikepované velmi motivující a pro lidi bez hendikepu velmi inspirativní. 


    V září tohoto roku mi zavolal redaktor a spisovatel Radiožurnálu Lubo Smatana a zeptal se mě, jestli bych s ním jeden díl tohoto podcastu pro Světlušku nenatočila. Samozřejmě jsem souhlasila. Byla jsem touto nabídkou velmi potěšena.

 

    S Lubem se známe již několik let, objížděli jsme společně Plzeň v roce 2015 na dvoukole a trojkole, když se jelo pro Světlušku. Poté jsme se setkali na několika akcích Světlušky, takže jsem byla velmi ráda, že přijde právě k nám. 


    Ostatní respondenti točili své příspěvky většinou na Vinohradské v Praze v sídle Českého rozhlasu, ale můj podcast byl hlavně o výchově dítěte, když jsem prakticky nevidomá, tak se točilo v domácím prostředí, aby byla na pozadí znát rodinná atmosféra a dění v domácnosti. Rozhodně to byl skvělý nápad, jelikož Lubo zapojil nejen mě, ale i mého manžela Honzu a dceru Toničku. Takže mohli posluchači slyšet všechny členy naší domácnosti. 


    Jak podcast dopadl a co vše jsem prozradila si můžete poslechnout zde:


Lubo píše: "Linda Albrechtová se narodila a žije v Plzni, vystudovala etnologii na Západočeské univerzitě, doktorský titul získala za migrační teorie v dějinách lidstva. Na univerzitě měla na starosti studenty se speciálními potřebami a dnes pracuje ve společnosti Tyfloservis jako instruktorka sociální rehabilitace.  Na Facebooku publikuje blog Blindička, kde vysvětluje lidem, jak se mají chovat k nevidícím.  Je vdaná za Honzu a má dceru Antonii, kvůli které celý podcast natáčím. Zajímá mně totiž, jak nevidící matky vychovávají svoje děti."   


Podcast zde: https://www.mujrozhlas.cz/potme/lubo-smatana-linda-albrechtova-kdyz-mama-zavola-tonda-se-ozve


Komentáře