Be My Eyes – Buď mýma očima

    Be My Eyes je velmi užitečná aplikace pro lidi se zrakovým handicapem. Je to aplikace, která může lidem bez zraku pomoci se spojit s přáteli či zcela neznámými lidmi pomocí videa, hlasu a určení polohy. 

Vodicí pes Cilka sedí u nohou


    Pokud začneme používat aplikaci, tak žádá přístup k fotoaparátu a k mikrofonu, aby spojení mohlo probíhat oběma těmito kanály, aby mohl zrakově postižený namířit na danou věc fotoaparát mobilu a volaný mohl volajícímu dobře popsat, co vidí. Aplikace nás tedy spojuje s vidícím dobrovolníkem pomocí živého videohovoru, a pomáhá tak s úkoly, které potřebují vizuální kontrolu.
 

    Před přihlášením nám aplikace oznámí, jaký je aktuální počet nevidomých a dobrovolníků. Mottem této aplikace je: „Malé projevy laskavosti s globálním dopadem“. Pro přihlášení je třeba si zřídit účet – pak probíhá přihlášení pomocí loginu a hesla (před tím se ještě vyplní osobní údaje) či můžeme využít přihlášení pomocí aplikace Facebook.

    V aplikaci Be My Eyes před přihlášením vybereme položku, zda jsme zrakově postižený či dobrovolník, který nabízí pomoc. Je možné si zvolit, v jakém jazyce chceme komunikovat – např. angličtina, němčina, ale jsou na výběr i jiné jazyky z celého světa, v případě, že by nebyl k dispozici dobrovolník mluvící v našem primárním jazyce – tedy česky. Pokud projdeme sekcí nastavení a přihlašování, tak se objeví velké tlačítko „Zavolat prvního dostupného dobrovolníka“ – můžeme tak začít vytáčet a nechat si poradit s nejrůznějšími problémy – expirace potravin, barva oděvu, hodnota bankovky či směr, kterým se máme při samostatném pohybu vydat, nevíme-li si rady.

    V této aplikaci jsou ještě dostupné příběhy komunity uživatelů Be My Eyes z celého světa, jsou pravidelně aktualizovány a doplňovány, bohužel jsou dostupné pouze v angličtině. Každý uživatel této aplikace může svůj příběh přidat.


    Aplikace je zcela přístupná s odečítačem obrazovky, ke stažení v AppStore a Google Play, a je lokalizovaná do českého jazyka.

Komentáře